PROJEKTY 2017

„Aktywny obywatel na przekór ograniczeniom – kampania informacyjna z wykorzystaniem lokalnych rozgłośni radiowych" - kontynuacja

Celem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem za sprawą audycji radiowych, podejmujących temat miejsca niepełnosprawności w dzisiejszym świecie.

Audycje trwające 30 minut emitowane są w pięciu stacjach radiowych w sobotnie i niedzielne przedpołudnia: RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Podlasie, Radio Doxa i Radio VIA.

Cykl 20 audycji podzielonych jest na następujące tematy:

1. Cykl publikacji pokazujących funkcjonowanie różnych organizacji, działających na rzecz osób niepełnosprawnych i prowadzonych przez osoby niepełnosprawne, ich różnorodność tematyczną i merytoryczną:

Nazwa: 'Ja też mogę pomagać'. Kontynuacja.

Cel: aktywizacja niepełnosprawnych, wzrost zainteresowania sektorem organizacji pozarządowymi w gronie samych osób niepełnosprawnych, promocja pozytywnych postaw i zachowań pro-społecznych i pro-obywatelskich.

Liczba publikacji: 6

Czas trwania jednej publikacji: 30 minut

2. Cykl publikacji prezentujących różne narzędzia i formy prawne, pozwalające na zrzeszanie się i zakładanie różnych stowarzyszeń, czy fundacji:

Nazwa: „Działaj aktywnie”. Kontynuacja.

Cel: aktywizacja osób niepełnosprawnych, zachęta do podjęcia działań na rzecz samego siebie, jak i własnego, najbliższego otoczenia, w tym rodziny, znajomych, zwłaszcza podobnych osób z podobnymi ograniczeniami, aktywizacja mająca na celu zniwelowanie jednostek zamkniętych w czterech ścianach, zainteresowanie tematyką lokalną.

Liczna publikacji: 7

Czas jednej publikacji: 30 minut

3. Cykl publikacji prezentujących najważniejsze zasady pozyskiwania wsparcia z funduszy unijnych:

Nazwa: "Działam aktywnie". Kontynuacja.

Cel: przełamanie własnych barier i ograniczeń, aktywne pozyskiwanie środków unijnych na projekty, które mogą realizować stowarzyszenia i fundacje prowadzone i kierowane przez osoby niepełnosprawne.

Liczba publikacji: 7

Czas trwania jednej publikacji: 30 minut

Niedzielne audycje emitowane są do końca listopada w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz o godz. 15.20, w Radiu Doxa o 17.00,  w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 11.10 a w Radiu VIA w sobotę o godz. 12.15.

Projekt realizuje: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Audycje „Niepełnosprawni w akcji”  finansowane są przez: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

PROJEKTY 2016

PROJEKT REALIZOWANY PRZY FINANSOWYM WSPARCIU PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

w ramach konkursu nr 24 dla organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej realizuje projekt pod nazwą

„Aktywny obywatel na przekór ograniczeniom

– kampania informacyjna z wykorzystaniem lokalnych rozgłośni radiowych”.

Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu nr 24 dla organizacji pozarządowych.

Audycje mają za zadanie upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.

Audycje trwające 30 minut emitowane będą od czerwca do października w czterech stacjach radiowych w niedzielne popołudnia:

RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Podlasie i Radio VIA w Rzeszowie.

Cykl 20 audycji podzielonych jest na następujące bloki tematyczne:

Nazwa: 'Ja też mogę pomagać'

2.

Cykl publikacji prezentujących różne narzędzia i formy prawne, pozwalające na zrzeszanie się i zakładanie różnych stowarzyszeń, czy fundacji:

Nazwa: „Działaj aktywnie”

Cel: aktywizacja osób niepełnosprawnych, zachęta do podjęcia działań na rzecz samego siebie, jak i własnego, najbliższego otoczenia, w tym rodziny, znajomych, zwłaszcza podobnych osób z podobnymi ograniczeniami, aktywizacja mająca na celu zniwelowanie jednostek zamkniętych w czterech ścianach, zainteresowanie tematyką lokalną.

3.

Nazwa: "Działam aktywnie"

Cel: przełamanie własnych barier i ograniczeń, aktywne pozyskiwanie środków unijnych na projekty, które mogą realizować stowarzyszenia i fundacje prowadzone i kierowane przez osoby niepełnosprawne.

Zapraszamy do słuchania i dzielenia się opiniami.

Kwota dotacji

z 4 I 2013 oraz do anekasu z dn. 31 XII 2014

-2015

Projekt pn. „Prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej (świetlic) z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych” – „Prowadzenie świetlicy środowiskowej przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie”

13 500 zł

z dn. 4 I 2013 oraz do aneksu z dn 31 XII 2014

-2015

Projekt pn. „Prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej (świetlic) z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych” – „Prowadzenie świetlicy środowiskowej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie”

13 500 zł

Kwota dotacji

z 4 I 2013 oraz do anekasu z dn. 4 XII 2013

22 500 zł

z dn. 4 I 2013 oraz do aneksu z dn 4 XII 2013

22 500 zł

Kwotadotacji

21 428 zł

21 428 zł

REALIZOWANE PROJEKTY W 2012 R. PRZY FINANSOWYM WSPARCIU GMIN

Kwota

dotacji

PS-SP. 8122.6.1.2012

2012r

Zapewnienie dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych opieki, pomocy w nauce, organizacji wolnego czasu i zajęć sportowych, udziału w programach profilaktycznych oraz rozwoju zainteresowań poprzez prowadzenie świetlicy środowiskowej.

22 210,-

PS-SP. 8122.7.1.2012

2012r.

22 210,-