Rejonowe spotkanie w Grybowie

7.11.2018 obyło się Rejonowe Spotkanie SRK. Gospodarzem spotkania był Parafialny Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Grybowie. Dziękujemy Gospodarzom za zbudowanie cudownej atmosfery, merytoryczną pracę synodalną oraz świadectwo żywej i entuzjastycznie przeżywanej wiary. Podziękowania składany na ręce ks. Ryszarda Stasika (Asystenta SRK w Grybowie) oraz Pani Teresy Skowron (Prezes SRK w Grybowie).

Tematy synodalne na spotkaniach SRK

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA]

Rozpoczęły się rejonowe Spotkania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich podczas których członkowie Parafialnych Oddziałów Stowarzyszenia uczą się prowadzenia spotkań formacyjnych w swoich Odziałach. Spotkania te są ukierunkowane na synodalne tematy formacyjne.

Pierwsze spotkanie rejonowe SRK odbyło się 5.11.2018 w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Dziękujmemy ks. Krzysztofowi Ciebieniowi (Parafialnemu Asystentowi SRK), Panu Janowi Budnikowi (Prezesowi Parafialnego Oddziału SRK) oraz całemu Odziałowi z tej parafii za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania.

Zachęcamy inne ruchy i wspólnoty, którym sprawy małżeństw i rodzin naszej diecezji nie są obojętne, aby podczas swoich spotkań formacyjncyh podejmowały tematykę synodalną. W przeprowadzeniu tych spotkań można wykorzystać przygotowane konspekty, które można znależć tutaj: https://synodtarnow.pl/pobierz/

Wieczerza Wigilijna w Mielcu

Wieczerza Wigilijna

Galeria zdjęć z wydarzenia

W dniu 22 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Oddział Parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu po raz osiemnasty zorganizował Wieczerzę Wigilijną w prowadzonej przez siebie Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Prezes Stowarzyszenia Józefa Stala powitał zebranych gości w osobach: ks. Proboszcza Kazimierza Czesaka, Asystenta Oddziału SRK – ks. Tomasza Abrama, Przewodniczącego Rady Miasta Mielca – Mariana Kokoszkę, Przewodniczącego Klubu Historycznego Prawda i Pamięć Piotra Pszenicznego z którym przybył św. Mikołaj oraz pozostałych uczestników wieczerzy. Wychowankowie  świetlicy rozpoczęli uroczystość pokazem Jasełek pod kierunkiem kierowniczki świetlicy Anny Buć i Anny Mokrzyckiej. Występy dzieci zostały przyjęte gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, wychowawców, rodziców, rodzeństwo oraz członków Stowarzyszenia. Zgodnie z katolicką tradycją ks. Tomasz odczytał Ewangelię św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówiono modlitwę, łamano się opłatkiem składając sobie życzenia. Potrawy wigilijne były także tradycyjne przygotowane przez członków stowarzyszenia i restaurację „FREZJA” a mianowicie: biały barszcz z grzybami, pierogi, ryba z surówką, kluski z makiem i rodzynkami, ciasto itp. Święty Mikołaj rozdał dzieciom bogate paczki. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Wieczerza Wigilijna

Galeria zdjęć z wydarzenia

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Oddział Parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu jak co roku zorganizował Wieczerzę Wigilijną w prowadzonej od 1996 roku Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Prezes Stowarzyszenia Józef Stala przywitał zebranych i przedstawił zaproszonych gości na wspólną Wigilię: posła na Sejm – Krzysztofa Popiołka, Wiceprezydenta Miasta Mielca – Bogdana Bieńka, Doradcę Marszałka Województwa Podkarpackiego – Joannę Rębisz, która reprezentowała Marszałka Władysława Ortyla, Radnego Województwa Podkarpackiego – Fryderyka Kapinosa, Asystenta Oddziału SRK – ks. Piotra Franczaka.

Miłą niespodziankę wszystkim zrobili członkowie Ruchu Narodowego Mielec i Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciel”, którzy przyszli z prezentami dla dzieci, a do starszych z rękami chętnymi do pomocy. Wychowankowie ze świetlicy rozpoczęli uroczystość pokazem „Jasełek” pod kierunkiem kierowniczki świetlicy, występ został przyjęty brawami przez zgromadzonych gości, wychowawców, rodziców, rodzeństwo oraz członków Stowarzyszenia.

Zgodnie z katolicką tradycją odczytano Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówiono modlitwę, łamano się opłatkiem, składając sobie życzenia. Wieczerza składała się z tradycyjnych potraw takich jak biały barszcz z grzybami, pierogi, ryba, kapusta z grochem, czerwony barszcz itp. Zawitał również na Wieczerzę Święty Mikołaj, który przekazał dzieciom bogate paczki. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Świetlica przy parafii M.B.Szkaplerznej w Tarnowie

WIZUALIZACJA DZIAŁALNOŚCI PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO (ŚWIETLICA)

Przy Parafii M.B.Szkaplerznej w Tarnowie ul.Gumniska 24

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia »

Podstawowym zadaniem świetlicy jako placówki wsparcia dziennego wg statutu jest zapewnienie:

- opieki wychowawczej,

- kształtowanie wartości chrześcijańskich

- tworzenie warunków do nauki własnej,

- pomoc w nauce,

- rozwijanie zainteresowań i uzdol

nień wychowanków,

- łagodzenie niedostatków wychowawczych w rodzinie i eliminowanie zaburzeń zachowania.

Zadania te są realizowane codziennie wg harmonogramu i zawierają się w realizowanych:

- programach profilaktyczno-wychowawczych,

- wydarzeniach okolicznościowych,

- imprezach integracyjnych itp.

W sobotę 25 maja odbyła się wycieczka w góry. Wyjazd w Pieniny był możliwy dzięki Urzędowi Miasta Tarnowa, który był głównym sponsorem naszej wyprawy, oraz dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy dzielnie towarzyszyli nam na szlaku, dzięki opiekunce świetlicy pani Ani i opiekunowi ministrantów ks. Piotrowi.