Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Aktualności

Życzenia na Boże Narodzenie

PDFDrukujEmail wtorek, 23 grudnia 2014 09:41

Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna,

któremu nadadzą imię Emmanuel,

to znaczy ‘Bóg z nami’.” (Mt 1, 23)

 

Drodzy Członkowie i Sympatycy SRK DT!

 

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wypełni zamyślenie na tym co najważniejsze – oto Prawdziwy Bóg staje się Prawdziwym Człowiekiem, staje się „Bogiem z nami”, przychodzi dla nas i dla naszego zbawienia! Niech nie zabraknie też ciepła obecności Najbliższych.

Niech Boże Dziecię, w Nowym 2015 Roku, błogosławi w naszych Rodzinach, na drogach wypełnianych powołań, w pracy zawodowej, w podejmowanych dziełach i zamiarach.

Niech tajemnica Bożego Narodzenia będzie dla każdego z nas źródłem radości i siły… Bóg jest z nami!

 

Zarząd Główny SRK DT

 

Boże Narodzenie 2014

 

VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

PDFDrukujEmail piątek, 03 października 2014 11:02

W niedzielę 12 października w ramach Dnia Papieskiego odbędzie się w Dębicy
VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i  dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Gościem marszu będzie Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: marszdebica.pl lub na facebooku.

Parkingi dla przyjeżdżających autokarów przewidziane są przy dworcu PKS w Dębicy, natomiast dla samochodów osobowych – przy kościele pw. Bożego Miłosierdzia (drogę wskażą kierujący ruchem).

 

Finał akcji „Smak Pomocy”

PDFDrukujEmail środa, 01 października 2014 11:19

Dwunastu kucharzy, uczestników programów TOP CHEF, MASTER CHEF i HELLS KITCHEN przyjedzie do Tarnowa, aby wesprzeć akcję charytatywną „Smak Pomocy”. Smakowite spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 4 października od 12 do 16 przy Centrum Sztuki Mościcie. Twarze znane z telewizyjnych programów kulinarnych będą gotować cztery dania dla publiczności. Pojawi się także olbrzymia patelnia o wymiarach 270 x 150 cm x 15 cm, na której będziemy gotowali 1000 porcji gulaszu.

"Smak Pomocy" to wspólna inicjatywa Radia RDN oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zbieramy pieniądze na leczenie najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Zbiórki odbywają się poprzez aukcje internetowe, a kolejna możliwość wsparcia potrzebujących pojawia się właśnie w sobotę - mówi Mariusz Kuś, dyrektor promocji radia RDN - Gotujemy z gwiazdami Hell's Kitchen, Top Chef i Master Chef wszystkich edycji które były i tych, które trwają. Z osób chyba najbardziej rozpoznawalnych pojawi się Maria Ożga, Daniel Hucik czy Sylwia Biały - dodaje.

Podczas finału będzie można również obejrzeć pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Zagrają także zespoły znane z programu "Demogramy" Radia RDN. Finał akcji odbywa się w ramach "Dni Mościc". Imprezę poprowadzi serialowi Tomek z „M jak Miłość”, czyli Andrzej Młynarczyk. Zapraszamy.

 

PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

PDFDrukujEmail czwartek, 18 września 2014 07:24

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę 28 września 2014 roku do udziału w XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. Tegoroczne pielgrzymowanie stanie się okazją do bliższego przedstawienia rodzinom całej Polski bł. Karoliny, w związku z 100-tną rocznicą Jej męczeńskiej śmierci. W czasie tej Eucharystii małżonkowie uroczyście odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz nastąpi zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

W czasie pielgrzymki będzie również można uczestniczyć w wykładzie, wywodzących się z naszej diecezji, państwa Agnieszki i Jakuba Kołodziejów wydawców poczytnego czasopisma dla małżeństw „Zbliżenia”. Wykład odbędzie się w Sali o. A. Kordeckiego o godz. 9.00.

Także w wielu parafiach w duchowej łączności z Jasną Górą, odbędzie się podczas Mszy Świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Duszpasterstwo Rodzin zachęca do pielgrzymowania małżeństwa i rodziny z całej diecezji. W ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej pielgrzymkę organizują Członkowie Zarządu Głównego odpowiedzialni za poszczególne rejony stowarzyszenia. Niech liczna obecność rodzin z diecezji tarnowskiej będzie wyrazem wiary i troski o szerzenie kultu naszej bł. Rodaczki oraz łączności z naszym Biskupem.

 

Spotkania rejonowe SRK DT

PDFDrukujEmail poniedziałek, 01 września 2014 13:13

W najbliższym czasie odbędą się spotkania w rejonowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Zapraszamy Czcigodnych Księży Asystentów i członków SRK DT do udziału w tych spotkaniach.


Rejon Tarnów 1 i 2 oraz Bochnia – Tarnów Katedra – piątek 5 IX godz. 18.00

Rejon Limanowa – Młynne – sobota 6 IX godz. 16.00

Rejon Mielec, Dębica –  Mielec MBNP – piątek 12 IX godz. 18.00

Rejon Nowy Sącz – Gaboń – sobota 13 IX godz. 11.00

Rejon Ciężkowice – Zborowice – piątek 26 IX

 

Strona 1 z 14