Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Rezolucja SRK DT

PDFDrukujEmail czwartek, 30 kwietnia 2015 13:36

Walne Zebranie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej na swym posiedzeniu w dniu 25 kwietnia 2015 roku w Zabawie,  wyraża swoje oburzenie z powodu ratyfikacji konwencji nawiązującej do ideologii gender. Konwencja ta, upatrując źródło przemocy w tradycyjnie pojętej rodzinie i nakładając na państwo obowiązek edukacji promującej genderyzm, jest sprzeczna z nauką Kościoła katolickiego. Bulwersuje nas także poparcie dla lansowanych ustaw w sprawie zapłodnienia ,, in vitro”.

Kierując się troską o losy polskiej rodziny i o wychowanie młodego pokolenia Walne Zebranie udziela poparcia panu Andrzejowi Dudzie kandydatowi na urząd Prezydenta RP. SRK DT ufa, że wybór pana Andrzeja Dudy rozpocznie zmiany, które wpłyną na bezpieczeństwo narodu, na poprawę bytu polskich rodzin, na kondycję naszej Ojczyzny.

Rekolekcje dla małżeństw

PDFDrukujEmail wtorek, 28 kwietnia 2015 11:33

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin serdecznie zaprasza na: rekolekcje „Komunikacja w małżeństwie”, które odbędą się w terminie 12-14.06.2015 r. w Domu Rekolekcyjnym Misji Afrykańskich w Piwnicznej: www.sma.pl/pl/45957/0/Osrodek_Rekolekcyjno-Misyjny.html

Prowadzący to małżeństwo: Agnieszka i Jakub Kołodziej (Agnieszka – redaktor kwartalnika „Zbliżenia”, Jakub – psycholog, psychoterapeuta).

„Opieką duchową” obejmie pary ks. Jan Banach.

Zgłoszenia i bliższe informacje:

Sylwia Kulig 793-337-227, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ilość miejsc ograniczona!!! Zapisy do 20.05.2015 r.

Pielgrzymka i Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej

PDFDrukujEmail wtorek, 21 kwietnia 2015 12:19

Zarząd Główny SRK DT uprzejmie zaprasza Delegatów na Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, które odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015 roku w Zabawie.

Walne Zgromadzenie poprzedzi pielgrzymka SRK DT do Sanktuarium bł. Karoliny. Rozpoczęcie spotkania Drogą Krzyżową o godz. 9.00 w Wał Rudzie. Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka o godz. 11.00 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Na pielgrzymkę zapraszamy wszystkich członków naszego Stowarzyszenia.

W dalszej części spotkania odbędzie się Walne Zgromadzenie Delegatów SRK DT zwołane przez Zarząd Główny. Rozpoczęcie Walnego Zgromadzenia – pierwszy termin o godz. 13.00,  drugi termin o godz. 13.30 w Hotelu Zabawa. W Walnym Zgromadzeniu biorą udział delegaci wybrani przez Walne Zgromadzenia Oddziałów Parafialnych SRK DT.

Przypominamy, że obecność delegatów na Walnym Zgromadzeniu jest obowiązkowa. Prosimy o zabranie MANDATÓW!

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

PDFDrukujEmail wtorek, 10 marca 2015 12:24

W środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wspólnota Kościoła przeżywać będzie Dzień Świętości Życia. Przypomina on, iż życie jest darem samego Boga, który winniśmy doceniać i strzec oraz ma inspirować do różnorodnych inicjatyw służących życiu.
Z tej okazji w wielu parafiach diecezji tarnowskiej wierni podejmą dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja polega na przyjęciu w modlitewną opiekę jednego dziecka, którego życie jest zagrożone. Przez dziewięć miesięcy odmawia się jeden dziesiątek różańca oraz specjalną modlitwę, w której poleca się poczęte dziecko oraz jego rodziców prosząc, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali.
W ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie celebrował w środę 25 marca o godz. 18.00 Mszę Świętą w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku. Eucharystię poprzedzi konferencja organizowana przez Akcję Katolicką w 20 rocznicę ogłoszenia encykliki Evangeluim vitae.

Program Konferencji:

14.00     –     Rozpoczęcie konferencji
– J.E. Ks. bp dr Andrzej JEŻ – Biskup Tarnowski

14.15     –     Główne przesłanie encykliki Evangelium vitae
– Ks. prof. dr hab. Alojzy DROŻDŻ – Uniwersytet Śląski

14.45     –    Małżeństwo i rodzina miejscem szczególnej troski o życie
– J.E. Ks. bp dr hab. Józef WRÓBEL SCJ – Prof. KUL – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

15.15     –    Służba życiu – odwaga w obronie życia i jej konsekwencje
– prof. dr hab. n. med. Bogdan CHAZAN - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

15.50    –    Przerwa na kawę

16.10     –    Troska o życie w doświadczeniu niepełnosprawności i cierpienia
– Ks. dr hab. Marek KLUZ – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie

16.30     –    Tajemnica ostatniego oddechu – współczesne zagrożenia
– Ks. dr Jerzy SMOLEŃ - Akademia Ignatianum w Krakowie

16.50     –     Podsumowanie spotkania

17.00     –    Kolacja

18.00     –     Eucharystia  pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza Diecezji Tarnowskiej

REKOLEKCJE SRK

PDFDrukujEmail poniedziałek, 02 lutego 2015 10:25

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2015 r. w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem odbędą się rekolekcje dla członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Początek rekolekcji w piątek 27 lutego o godz. 17.00.

Rekolekcje są szukaniem duchowych sił do owocnego zaangażowania w działanie SRK DT oraz służą budowaniu wspólnoty pomiędzy członkami Stowarzyszenia z różnych parafii diecezji.

W tym roku rekolekcje prowadził będzie kustosz Sanktuarium bł. Karoliny ks. Zbigniew Szostak.

Wpłaty rezerwujące miejsce (15 zł.) należy dokonać na konto ARKI: 44 1240 1558 1111 0010 0171 1809 (z dopiskiem: Rekolekcje SRK)

Telefon ARKI (18)440 12 02

Szczegółowe informacje można również uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin pod numerem telefonu (14) 63 17 360