Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

KONKURS O JANIE PAWLE II

PDFDrukujEmail środa, 04 czerwca 2014 07:32

Konkurs dla rodzin o św. Janie Pawle II poprzedzą eliminacje, które odbędą się w dniu Diecezjalnego Święta Rodziny oraz dziękczynienia za kanonizację w Starym Sączu w sobotę 14 czerwca 2014. Szczegóły zostaną podane za sceny Festynu.

Dobrym przygotowaniem do konkursu jest lektura:
Chłopiec z ulicy kościelnej i inne opowiadania, R. A. Gajczak
Dar i tajemnica, Jan Paweł II
Wiedza na temat podstawowych faktów z życia i pielgrzymowania św. Jana Pawła II

STARY SĄCZ - Święto Rodziny i Caritas - Sobota, 14 czerwca 2014

PDFDrukujEmail piątek, 30 maja 2014 10:47

Plakat Wydarzenia

Logo Małopolska

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Wydarzenia realizowane z okazji 15 rocznicy pobytu Jan Pawła II w Starym Sączu wspierają również samorządy lokalne: Burmistrz Starego Sącza, Starosta Nowosądecki, Prezydent Nowego Sącza, Wójt Gminy Grybów, Burmistrz miasta Limanowa

Na Sądecczyźnie rozpoczyna działalność Stowarzyszenie Ojców

PDFDrukujEmail środa, 28 maja 2014 12:03

W piątek 30 maja w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna swą oficjalną działalność Stowarzyszenie  „Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny”.

Stowarzyszenie zrzesza osoby, które w sposób aktywny pragną zaangażować się w obronę rodziny oraz tradycyjnych wartości przeciwstawiając się niepokojącym zjawiskom pojawiającym się w sferze życia publicznego.

Spotkanie rozpocznie się od Mszy Świętej, która zostanie odprawiona o godzinie 18.30 w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Po wspólnej modlitwie w intencji Stowarzyszenia oraz wszystkich ojców w Sali Przemienienia odbędzie się wykład, który wygłosi  Ks. prof. Janusz Królikowski.  Tematem przewodnim będzie: „Miejsce ojca w rodzinie na miarę nowych czasów”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do Stowarzyszenia oraz tych, dla których ważne są poruszane sprawy.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

PDFDrukujEmail piątek, 18 kwietnia 2014 23:58

Alleluja Jezus Zmartwychwstał!

Niech zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią

będzie źródłem nadziei na nasze zwycięstwo.

Niech radość wielkanocnego poranka umacnia naszą wiarę

dając siłę w pokonywaniu wszelkich przeciwności.

Niech Zmartwychwstały wciąż przychodzi w nasze życie

z darem swego pokoju i łaski.

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW SRK DT I DIECEZJALNE OBCHODY DNIA ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

PDFDrukujEmail sobota, 22 marca 2014 07:51

W sobotę 22 marca br. roku członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zgromadzą się w Tarnowie na Walnym Zgromadzeniu członków Stowarzyszenia. Spotkanie to będzie również powiązane z diecezjalnymi obchodami Dnia Świętości Życia.

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa tarnowskiego ks. bpa Andrzeja Jeża w parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie o godz. 10.30. W czasie tej uroczystości członkowie SRK DT oraz zgromadzeni wierni złożą przyrzeczenia duchowej adopcji.

Po wspólnej modlitwie i spotkaniu z Pasterzem diecezji oraz księżmi Asystentami Oddziałów Parafialnych SRK zaplanowano Walne Zgromadzenie, które zatwierdzi sprawozdania z działalności Stowarzyszenia podejmowanej w roku 2013.

SRK DT działa w diecezji tarnowskiej od 20 lat. Posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS: 0000039250), podejmuje różnorodną działalność na rzecz rodzin, niesie pomoc wobec potrzebujących oraz aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach broniących wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej.