Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

PDFDrukujEmail czwartek, 18 września 2014 07:24

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę 28 września 2014 roku do udziału w XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. Tegoroczne pielgrzymowanie stanie się okazją do bliższego przedstawienia rodzinom całej Polski bł. Karoliny, w związku z 100-tną rocznicą Jej męczeńskiej śmierci. W czasie tej Eucharystii małżonkowie uroczyście odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz nastąpi zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

W czasie pielgrzymki będzie również można uczestniczyć w wykładzie, wywodzących się z naszej diecezji, państwa Agnieszki i Jakuba Kołodziejów wydawców poczytnego czasopisma dla małżeństw „Zbliżenia”. Wykład odbędzie się w Sali o. A. Kordeckiego o godz. 9.00.

Także w wielu parafiach w duchowej łączności z Jasną Górą, odbędzie się podczas Mszy Świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Duszpasterstwo Rodzin zachęca do pielgrzymowania małżeństwa i rodziny z całej diecezji. W ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej pielgrzymkę organizują Członkowie Zarządu Głównego odpowiedzialni za poszczególne rejony stowarzyszenia. Niech liczna obecność rodzin z diecezji tarnowskiej będzie wyrazem wiary i troski o szerzenie kultu naszej bł. Rodaczki oraz łączności z naszym Biskupem.

Spotkania rejonowe SRK DT

PDFDrukujEmail poniedziałek, 01 września 2014 13:13

W najbliższym czasie odbędą się spotkania w rejonowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Zapraszamy Czcigodnych Księży Asystentów i członków SRK DT do udziału w tych spotkaniach.

Rejon Tarnów 1 i 2 oraz Bochnia – Tarnów Katedra – piątek 5 IX godz. 18.00

Rejon Limanowa – Młynne – sobota 6 IX godz. 16.00

Rejon Mielec, Dębica –  Mielec MBNP – piątek 12 IX godz. 18.00

Rejon Nowy Sącz – Gaboń – sobota 13 IX godz. 11.00

Rejon Ciężkowice – Zborowice – piątek 26 IX

RODZINNY RAJD ROWEROWY

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:20

SRK DT oddział przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie

oraz PTG „Sokół - Świat Pracy”
zaprasza w niedzielę 3 sierpnia 2014 roku
na RODZINNY RAJD ROWEROWY

w 100-tną rocznicę śmierci BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY
Tarnów – Zabawa – Tarnów

Wyruszamy spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 8.00
szczegółowe informacje pod numerem (604) 415 456

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Nowym Sączu

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:17

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 18 października 2014 roku rozpocznie się w Nowym Sączu XV edycja Diecezjalnego Studium Rodziny.

Zajęcia tej edycji studium będą odbywały się przez dwa lata w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 9.30 do 14.30 przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Edycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców południowej części diecezji.

Studium ma przybliżać katolicką naukę o małżeństwie i rodzinie oraz uczyć naturalnej metody rozpoznawanie płodności według prof. Rötzera. Absolwenci Diecezjalnego Studium Rodziny otrzymują Dyplom Instruktora Metody prof. Rötzera, a ci którzy zdecydują się zaangażować w działanie duszpasterstwa rodzin, także misje od Biskupa Tarnowskiego do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 014 631 73 60; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KONKURS O JANIE PAWLE II

PDFDrukujEmail środa, 04 czerwca 2014 07:32

Konkurs dla rodzin o św. Janie Pawle II poprzedzą eliminacje, które odbędą się w dniu Diecezjalnego Święta Rodziny oraz dziękczynienia za kanonizację w Starym Sączu w sobotę 14 czerwca 2014. Szczegóły zostaną podane za sceny Festynu.

Dobrym przygotowaniem do konkursu jest lektura:
Chłopiec z ulicy kościelnej i inne opowiadania, R. A. Gajczak
Dar i tajemnica, Jan Paweł II