Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Modlitwa za rodziny i z rodzinami

PDFDrukujEmail piątek, 12 czerwca 2015 09:45

W niedzielę 21 czerwca br. diecezja tarnowska przeżywać będzie po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za rodziny i z rodzinami w każdej parafii diecezji tarnowskiej. W tym roku będzie to również okazja do włączenia się w modlitwę Kościoła powszechnego przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów poświęconym „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym” (X 2015 r.). Rodziny będą modlić się, by Boża prawda o powołaniu do życia małżeńskiego i rodzinnego nie ulegała rozmyciu i była wyraźnie i z przekonaniem głoszona we współczesnym świecie.

Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Rodziny będą w tym szczególnym miejscu przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 10.30; Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji będzie sprawowana na  Ołtarzu Papieskim przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Oprawę muzyczną Liturgii zapewni Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni.

W czasie tej Eucharystii małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie Ks. Biskup odznaczy rodziny wyróżniające się przeżywaniem miłości małżeńskiej i rodzicielskiej diecezjalnym medalem „Dei Regno Servire” – w służbie Królestwu Bożemu.

Wspólne świętowanie kontynuowane będzie w czasie Festynu Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. W czasie festynu przewidziano zabawy i konkursy dla dzieci i rodzin, występy zespołów muzycznych, degustacje potraw regionalnych oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy zatroszczyli się o przygotowanie wielu cennych nagród w konkursach oraz w loterii fantowej (wygrać można min. lodówkę, kino domowe, rower miejski oraz wiele innych atrakcyjnych nagród).

W czasie Festynu wystąpią: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PODEGRODZIE, obchodzący 10-lecie istnienia Zespół POKOLENIE Jana Pawła II ze Starego Sącza, Teatr Lalek POINOKIO. Wśród zespołów pojawią się PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza, którzy będą na Festynie gościć czytelników „Promyczka Dobra”; w czasie spotkania nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „Pasje Jana Pawła II”. Będzie można obejrzeć strażacki pokaz drużyny ratownictwa drogowego oraz sprawdzić się w strzelaniu na bramkę bramkarza Sandecji. Gwiazdą festynu będzie w tym roku Kabaret RAK, który tworzą znani telewizji panowie Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.

Wspólne świętowanie rodzin wspierają:

Burmistrz Starego Sącza

Starosta Nowosądecki

Senator RP – Stanisław Kogut

Firma Wiśniowski

Patronami medialnymi są:

RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz,

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu

Kuria Diecezjalna w Tarnowie

Organizatorzy serdecznie zapraszają Wszystkich do wspólnego świętowania Diecezjalnego Święta Rodziny na starosądeckie Błonia przy Ołtarzu Papieskim w niedzielę 21 czerwca!

DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY

PDFDrukujEmail poniedziałek, 08 czerwca 2015 12:29

Rekolekcje SYCHAR

PDFDrukujEmail wtorek, 19 maja 2015 08:00

Od kilku miesięcy w Tarnowie działa Wspólnota Trudnych Małżeństw  SYCHAR.  Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej działa przy parafii bł. Karoliny; spotkania odbywają się w każdy czwarty piątek miesiąca o godz. 18.00.

Wspólnota zaprasza na wakacje z SYCHAREM, które odbędą się w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym ARKA w Gródku n/Dunajcem.

Termin: 28 VI – 4 VII 2015

Informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.kryzys.org/viewtopic.php?t=12758

Warto przekazywać tę informację parom przeżywającym trudności małżeńskie – zgodnie z głównym przesłaniem wspólnoty SYCHAR: „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!”

Zainteresowanych zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

Rezolucja SRK DT

PDFDrukujEmail czwartek, 30 kwietnia 2015 13:36

Walne Zebranie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej na swym posiedzeniu w dniu 25 kwietnia 2015 roku w Zabawie,  wyraża swoje oburzenie z powodu ratyfikacji konwencji nawiązującej do ideologii gender. Konwencja ta, upatrując źródło przemocy w tradycyjnie pojętej rodzinie i nakładając na państwo obowiązek edukacji promującej genderyzm, jest sprzeczna z nauką Kościoła katolickiego. Bulwersuje nas także poparcie dla lansowanych ustaw w sprawie zapłodnienia ,, in vitro”.

Kierując się troską o losy polskiej rodziny i o wychowanie młodego pokolenia Walne Zebranie udziela poparcia panu Andrzejowi Dudzie kandydatowi na urząd Prezydenta RP. SRK DT ufa, że wybór pana Andrzeja Dudy rozpocznie zmiany, które wpłyną na bezpieczeństwo narodu, na poprawę bytu polskich rodzin, na kondycję naszej Ojczyzny.

Rekolekcje dla małżeństw

PDFDrukujEmail wtorek, 28 kwietnia 2015 11:33

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin serdecznie zaprasza na: rekolekcje „Komunikacja w małżeństwie”, które odbędą się w terminie 12-14.06.2015 r. w Domu Rekolekcyjnym Misji Afrykańskich w Piwnicznej: www.sma.pl/pl/45957/0/Osrodek_Rekolekcyjno-Misyjny.html

Prowadzący to małżeństwo: Agnieszka i Jakub Kołodziej (Agnieszka – redaktor kwartalnika „Zbliżenia”, Jakub – psycholog, psychoterapeuta).

„Opieką duchową” obejmie pary ks. Jan Banach.

Zgłoszenia i bliższe informacje:

Sylwia Kulig 793-337-227, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ilość miejsc ograniczona!!! Zapisy do 20.05.2015 r.