Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Finał akcji „Smak Pomocy”

PDFDrukujEmail środa, 01 października 2014 11:19

Dwunastu kucharzy, uczestników programów TOP CHEF, MASTER CHEF i HELLS KITCHEN przyjedzie do Tarnowa, aby wesprzeć akcję charytatywną „Smak Pomocy”. Smakowite spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 4 października od 12 do 16 przy Centrum Sztuki Mościcie. Twarze znane z telewizyjnych programów kulinarnych będą gotować cztery dania dla publiczności. Pojawi się także olbrzymia patelnia o wymiarach 270 x 150 cm x 15 cm, na której będziemy gotowali 1000 porcji gulaszu.

"Smak Pomocy" to wspólna inicjatywa Radia RDN oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zbieramy pieniądze na leczenie najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Zbiórki odbywają się poprzez aukcje internetowe, a kolejna możliwość wsparcia potrzebujących pojawia się właśnie w sobotę - mówi Mariusz Kuś, dyrektor promocji radia RDN - Gotujemy z gwiazdami Hell's Kitchen, Top Chef i Master Chef wszystkich edycji które były i tych, które trwają. Z osób chyba najbardziej rozpoznawalnych pojawi się Maria Ożga, Daniel Hucik czy Sylwia Biały - dodaje.

Podczas finału będzie można również obejrzeć pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Zagrają także zespoły znane z programu "Demogramy" Radia RDN. Finał akcji odbywa się w ramach "Dni Mościc". Imprezę poprowadzi serialowi Tomek z „M jak Miłość”, czyli Andrzej Młynarczyk. Zapraszamy.

PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

PDFDrukujEmail czwartek, 18 września 2014 07:24

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę 28 września 2014 roku do udziału w XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. Tegoroczne pielgrzymowanie stanie się okazją do bliższego przedstawienia rodzinom całej Polski bł. Karoliny, w związku z 100-tną rocznicą Jej męczeńskiej śmierci. W czasie tej Eucharystii małżonkowie uroczyście odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz nastąpi zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

W czasie pielgrzymki będzie również można uczestniczyć w wykładzie, wywodzących się z naszej diecezji, państwa Agnieszki i Jakuba Kołodziejów wydawców poczytnego czasopisma dla małżeństw „Zbliżenia”. Wykład odbędzie się w Sali o. A. Kordeckiego o godz. 9.00.

Także w wielu parafiach w duchowej łączności z Jasną Górą, odbędzie się podczas Mszy Świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Duszpasterstwo Rodzin zachęca do pielgrzymowania małżeństwa i rodziny z całej diecezji. W ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej pielgrzymkę organizują Członkowie Zarządu Głównego odpowiedzialni za poszczególne rejony stowarzyszenia. Niech liczna obecność rodzin z diecezji tarnowskiej będzie wyrazem wiary i troski o szerzenie kultu naszej bł. Rodaczki oraz łączności z naszym Biskupem.

Spotkania rejonowe SRK DT

PDFDrukujEmail poniedziałek, 01 września 2014 13:13

W najbliższym czasie odbędą się spotkania w rejonowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Zapraszamy Czcigodnych Księży Asystentów i członków SRK DT do udziału w tych spotkaniach.

Rejon Tarnów 1 i 2 oraz Bochnia – Tarnów Katedra – piątek 5 IX godz. 18.00

Rejon Limanowa – Młynne – sobota 6 IX godz. 16.00

Rejon Mielec, Dębica –  Mielec MBNP – piątek 12 IX godz. 18.00

Rejon Nowy Sącz – Gaboń – sobota 13 IX godz. 11.00

Rejon Ciężkowice – Zborowice – piątek 26 IX

RODZINNY RAJD ROWEROWY

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:20

SRK DT oddział przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie

oraz PTG „Sokół - Świat Pracy”
zaprasza w niedzielę 3 sierpnia 2014 roku
na RODZINNY RAJD ROWEROWY

w 100-tną rocznicę śmierci BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY
Tarnów – Zabawa – Tarnów

Wyruszamy spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 8.00
szczegółowe informacje pod numerem (604) 415 456

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Nowym Sączu

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:17

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 18 października 2014 roku rozpocznie się w Nowym Sączu XV edycja Diecezjalnego Studium Rodziny.

Zajęcia tej edycji studium będą odbywały się przez dwa lata w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 9.30 do 14.30 przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Edycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców południowej części diecezji.

Studium ma przybliżać katolicką naukę o małżeństwie i rodzinie oraz uczyć naturalnej metody rozpoznawanie płodności według prof. Rötzera. Absolwenci Diecezjalnego Studium Rodziny otrzymują Dyplom Instruktora Metody prof. Rötzera, a ci którzy zdecydują się zaangażować w działanie duszpasterstwa rodzin, także misje od Biskupa Tarnowskiego do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 014 631 73 60; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.