Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

RODZINNY RAJD ROWEROWY

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:20

SRK DT oddział przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie

oraz PTG „Sokół - Świat Pracy”
zaprasza w niedzielę 3 sierpnia 2014 roku
na RODZINNY RAJD ROWEROWY

w 100-tną rocznicę śmierci BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY
Tarnów – Zabawa – Tarnów

Wyruszamy spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 8.00
szczegółowe informacje pod numerem (604) 415 456

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Nowym Sączu

PDFDrukujEmail piątek, 25 lipca 2014 08:17

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 18 października 2014 roku rozpocznie się w Nowym Sączu XV edycja Diecezjalnego Studium Rodziny.

Zajęcia tej edycji studium będą odbywały się przez dwa lata w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 9.30 do 14.30 przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Edycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców południowej części diecezji.

Studium ma przybliżać katolicką naukę o małżeństwie i rodzinie oraz uczyć naturalnej metody rozpoznawanie płodności według prof. Rötzera. Absolwenci Diecezjalnego Studium Rodziny otrzymują Dyplom Instruktora Metody prof. Rötzera, a ci którzy zdecydują się zaangażować w działanie duszpasterstwa rodzin, także misje od Biskupa Tarnowskiego do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 014 631 73 60; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KONKURS O JANIE PAWLE II

PDFDrukujEmail środa, 04 czerwca 2014 07:32

Konkurs dla rodzin o św. Janie Pawle II poprzedzą eliminacje, które odbędą się w dniu Diecezjalnego Święta Rodziny oraz dziękczynienia za kanonizację w Starym Sączu w sobotę 14 czerwca 2014. Szczegóły zostaną podane za sceny Festynu.

Dobrym przygotowaniem do konkursu jest lektura:
Chłopiec z ulicy kościelnej i inne opowiadania, R. A. Gajczak
Dar i tajemnica, Jan Paweł II
Wiedza na temat podstawowych faktów z życia i pielgrzymowania św. Jana Pawła II

STARY SĄCZ - Święto Rodziny i Caritas - Sobota, 14 czerwca 2014

PDFDrukujEmail piątek, 30 maja 2014 10:47

Plakat Wydarzenia

Logo Małopolska

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Wydarzenia realizowane z okazji 15 rocznicy pobytu Jan Pawła II w Starym Sączu wspierają również samorządy lokalne: Burmistrz Starego Sącza, Starosta Nowosądecki, Prezydent Nowego Sącza, Wójt Gminy Grybów, Burmistrz miasta Limanowa

Na Sądecczyźnie rozpoczyna działalność Stowarzyszenie Ojców

PDFDrukujEmail środa, 28 maja 2014 12:03

W piątek 30 maja w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna swą oficjalną działalność Stowarzyszenie  „Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny”.

Stowarzyszenie zrzesza osoby, które w sposób aktywny pragną zaangażować się w obronę rodziny oraz tradycyjnych wartości przeciwstawiając się niepokojącym zjawiskom pojawiającym się w sferze życia publicznego.

Spotkanie rozpocznie się od Mszy Świętej, która zostanie odprawiona o godzinie 18.30 w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Po wspólnej modlitwie w intencji Stowarzyszenia oraz wszystkich ojców w Sali Przemienienia odbędzie się wykład, który wygłosi  Ks. prof. Janusz Królikowski.  Tematem przewodnim będzie: „Miejsce ojca w rodzinie na miarę nowych czasów”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do Stowarzyszenia oraz tych, dla których ważne są poruszane sprawy.