Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Aktualności

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

PDFDrukujEmail wtorek, 10 marca 2015 12:24

W środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wspólnota Kościoła przeżywać będzie Dzień Świętości Życia. Przypomina on, iż życie jest darem samego Boga, który winniśmy doceniać i strzec oraz ma inspirować do różnorodnych inicjatyw służących życiu.
Z tej okazji w wielu parafiach diecezji tarnowskiej wierni podejmą dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja polega na przyjęciu w modlitewną opiekę jednego dziecka, którego życie jest zagrożone. Przez dziewięć miesięcy odmawia się jeden dziesiątek różańca oraz specjalną modlitwę, w której poleca się poczęte dziecko oraz jego rodziców prosząc, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali.
W ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie celebrował w środę 25 marca o godz. 18.00 Mszę Świętą w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku. Eucharystię poprzedzi konferencja organizowana przez Akcję Katolicką w 20 rocznicę ogłoszenia encykliki Evangeluim vitae.

Program Konferencji:

14.00     –     Rozpoczęcie konferencji
– J.E. Ks. bp dr Andrzej JEŻ – Biskup Tarnowski

14.15     –     Główne przesłanie encykliki Evangelium vitae
– Ks. prof. dr hab. Alojzy DROŻDŻ – Uniwersytet Śląski

14.45     –    Małżeństwo i rodzina miejscem szczególnej troski o życie
– J.E. Ks. bp dr hab. Józef WRÓBEL SCJ – Prof. KUL – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

15.15     –    Służba życiu – odwaga w obronie życia i jej konsekwencje
– prof. dr hab. n. med. Bogdan CHAZAN - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

15.50    –    Przerwa na kawę

16.10     –    Troska o życie w doświadczeniu niepełnosprawności i cierpienia
– Ks. dr hab. Marek KLUZ – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie

16.30     –    Tajemnica ostatniego oddechu – współczesne zagrożenia
– Ks. dr Jerzy SMOLEŃ - Akademia Ignatianum w Krakowie

16.50     –     Podsumowanie spotkania

17.00     –    Kolacja

18.00     –     Eucharystia  pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza Diecezji Tarnowskiej

 

REKOLEKCJE SRK

PDFDrukujEmail poniedziałek, 02 lutego 2015 10:25

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2015 r. w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem odbędą się rekolekcje dla członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Początek rekolekcji w piątek 27 lutego o godz. 17.00.

Rekolekcje są szukaniem duchowych sił do owocnego zaangażowania w działanie SRK DT oraz służą budowaniu wspólnoty pomiędzy członkami Stowarzyszenia z różnych parafii diecezji.

W tym roku rekolekcje prowadził będzie kustosz Sanktuarium bł. Karoliny ks. Zbigniew Szostak.

 

Wpłaty rezerwujące miejsce (15 zł.) należy dokonać na konto ARKI: 44 1240 1558 1111 0010 0171 1809 (z dopiskiem: Rekolekcje SRK)

Telefon ARKI (18)440 12 02

Szczegółowe informacje można również uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin pod numerem telefonu (14) 63 17 360

 

Życzenia na Boże Narodzenie

PDFDrukujEmail wtorek, 23 grudnia 2014 09:41

Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna,

któremu nadadzą imię Emmanuel,

to znaczy ‘Bóg z nami’.” (Mt 1, 23)

 

Drodzy Członkowie i Sympatycy SRK DT!

 

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wypełni zamyślenie na tym co najważniejsze – oto Prawdziwy Bóg staje się Prawdziwym Człowiekiem, staje się „Bogiem z nami”, przychodzi dla nas i dla naszego zbawienia! Niech nie zabraknie też ciepła obecności Najbliższych.

Niech Boże Dziecię, w Nowym 2015 Roku, błogosławi w naszych Rodzinach, na drogach wypełnianych powołań, w pracy zawodowej, w podejmowanych dziełach i zamiarach.

Niech tajemnica Bożego Narodzenia będzie dla każdego z nas źródłem radości i siły… Bóg jest z nami!

 

Zarząd Główny SRK DT

 

Boże Narodzenie 2014

 

VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

PDFDrukujEmail piątek, 03 października 2014 11:02

W niedzielę 12 października w ramach Dnia Papieskiego odbędzie się w Dębicy
VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i  dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Gościem marszu będzie Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: marszdebica.pl lub na facebooku.

Parkingi dla przyjeżdżających autokarów przewidziane są przy dworcu PKS w Dębicy, natomiast dla samochodów osobowych – przy kościele pw. Bożego Miłosierdzia (drogę wskażą kierujący ruchem).

 

Finał akcji „Smak Pomocy”

PDFDrukujEmail środa, 01 października 2014 11:19

Dwunastu kucharzy, uczestników programów TOP CHEF, MASTER CHEF i HELLS KITCHEN przyjedzie do Tarnowa, aby wesprzeć akcję charytatywną „Smak Pomocy”. Smakowite spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 4 października od 12 do 16 przy Centrum Sztuki Mościcie. Twarze znane z telewizyjnych programów kulinarnych będą gotować cztery dania dla publiczności. Pojawi się także olbrzymia patelnia o wymiarach 270 x 150 cm x 15 cm, na której będziemy gotowali 1000 porcji gulaszu.

"Smak Pomocy" to wspólna inicjatywa Radia RDN oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zbieramy pieniądze na leczenie najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Zbiórki odbywają się poprzez aukcje internetowe, a kolejna możliwość wsparcia potrzebujących pojawia się właśnie w sobotę - mówi Mariusz Kuś, dyrektor promocji radia RDN - Gotujemy z gwiazdami Hell's Kitchen, Top Chef i Master Chef wszystkich edycji które były i tych, które trwają. Z osób chyba najbardziej rozpoznawalnych pojawi się Maria Ożga, Daniel Hucik czy Sylwia Biały - dodaje.

Podczas finału będzie można również obejrzeć pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Zagrają także zespoły znane z programu "Demogramy" Radia RDN. Finał akcji odbywa się w ramach "Dni Mościc". Imprezę poprowadzi serialowi Tomek z „M jak Miłość”, czyli Andrzej Młynarczyk. Zapraszamy.

 

Strona 1 z 14