Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
diecezji tarnowskiej

Aktualności

Różaniec ojców na sądeckim Rynku

PDFDrukujEmail środa, 14 października 2015 13:24

 

Spotkanie SRK DT

PDFDrukujEmail piątek, 25 września 2015 12:10

W sobotę 3 X 2015 roku w Tarnowie odbędzie się spotkanie z ks. Dariuszem Oko, organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną w kościele bł. Karoliny o godz. 9.00. W dalszej części spotkania wystąpi znany z działalności publicystycznej i medialnej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, filozof i teolog, ks. dr hab. Dariusz Oko. Zaproszony gość wygłosi wykład pt. ,,Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny".

Po wykładzie można będzie nabyć książki polecane przez ks. Profesora („Dyktatura gender”, „Wygaszanie Polski”, „Moje życie”).

Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tym spotkaniu.

 

Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę

PDFDrukujEmail piątek, 18 września 2015 12:12

 

VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

PDFDrukujEmail czwartek, 17 września 2015 07:37

Tym razem w Dzień Papieski 11 października 2015 zapraszamy do Brzeska - marszdlazycia.net

Plakat Marszu w Brzesku

 

Modlitwa za rodziny i z rodzinami

PDFDrukujEmail piątek, 12 czerwca 2015 09:45

W niedzielę 21 czerwca br. diecezja tarnowska przeżywać będzie po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za rodziny i z rodzinami w każdej parafii diecezji tarnowskiej. W tym roku będzie to również okazja do włączenia się w modlitwę Kościoła powszechnego przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów poświęconym „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym” (X 2015 r.). Rodziny będą modlić się, by Boża prawda o powołaniu do życia małżeńskiego i rodzinnego nie ulegała rozmyciu i była wyraźnie i z przekonaniem głoszona we współczesnym świecie.

Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Rodziny będą w tym szczególnym miejscu przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 10.30; Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji będzie sprawowana na  Ołtarzu Papieskim przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Oprawę muzyczną Liturgii zapewni Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni.

W czasie tej Eucharystii małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie Ks. Biskup odznaczy rodziny wyróżniające się przeżywaniem miłości małżeńskiej i rodzicielskiej diecezjalnym medalem „Dei Regno Servire” – w służbie Królestwu Bożemu.

Wspólne świętowanie kontynuowane będzie w czasie Festynu Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. W czasie festynu przewidziano zabawy i konkursy dla dzieci i rodzin, występy zespołów muzycznych, degustacje potraw regionalnych oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy zatroszczyli się o przygotowanie wielu cennych nagród w konkursach oraz w loterii fantowej (wygrać można min. lodówkę, kino domowe, rower miejski oraz wiele innych atrakcyjnych nagród).

W czasie Festynu wystąpią: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PODEGRODZIE, obchodzący 10-lecie istnienia Zespół POKOLENIE Jana Pawła II ze Starego Sącza, Teatr Lalek POINOKIO. Wśród zespołów pojawią się PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza, którzy będą na Festynie gościć czytelników „Promyczka Dobra”; w czasie spotkania nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „Pasje Jana Pawła II”. Będzie można obejrzeć strażacki pokaz drużyny ratownictwa drogowego oraz sprawdzić się w strzelaniu na bramkę bramkarza Sandecji. Gwiazdą festynu będzie w tym roku Kabaret RAK, który tworzą znani telewizji panowie Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.


Wspólne świętowanie rodzin wspierają:

Burmistrz Starego Sącza

Starosta Nowosądecki

Senator RP – Stanisław Kogut

Firma Wiśniowski

Patronami medialnymi są:

RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz,

Gość Niedzielny

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu

Kuria Diecezjalna w Tarnowie


Organizatorzy serdecznie zapraszają Wszystkich do wspólnego świętowania Diecezjalnego Święta Rodziny na starosądeckie Błonia przy Ołtarzu Papieskim w niedzielę 21 czerwca!

 

Strona 1 z 16