Wieczerza Wigilijna w Sali Rycerskiej

„Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Oddział Parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w dniu 20 grudnia 2018 roku – jak co roku -  zorganizował  w Sali Rycerskiej Wieczerzę Wigilijną w prowadzonej przez Oddział - Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Po powitaniu wszystkich biorących udział w Wieczerzy przez Prezesa Oddziału Stowarzyszenia Józefa Stalę, Wychowankowie ze świetlicy rozpoczęli uroczystość pokazem Jasełek o Narodzeniu Pańskim pod kierunkiem Anny Buć i wychowawczyni Anny Mokrzyckiej. Występy dzieci zostały przyjęte gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, wychowawców, rodziców, rodzeństwo oraz członków Stowarzyszenia. Ks. Krzysztof Woźniak zgodnie z katolicką tradycją odczytał Ewangelię św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, poprowadził modlitwę, skierował słowo Boże do zebranych. Po czym łamano się opłatkiem składając sobie życzenia. Podane potrawy wigilijne były tradycyjne a mianowicie: biały barszcz z grzybami, pierogi, ryba z ziemniakami i surówkami, ciasto itp. Rozdano dzieciom bogate paczki świąteczne. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.”