Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.