Synodalne konsultacje z doradcami życia rodzinnego

W diecezji trwają rejonowe spotkania dla doradców życia rodzinnego. Odbywają się one w dziesięciu miejscach w diecezji. W tym roku na spotkania zostały wybrane następujące poradnie życia rodzinnego: Bochnia (św. Mikołaja), Dobra, Łużna, Krynica (WNMP), Zakliczyn, Pustków Osiedle, Stary Sącz, Mielec (Trójcy Przenajświętszej), Ołpiny, Tarnów (NSPJ). Na tegorocznych spotkaniach oprócz odnawiania misji kanonicznych do posługiwania w duszpasterstwie rodzin oraz tematycznego wykładu o laktacji podejmujemy konsultacje związane z tematyką, która najprawdopodobniej zostanie podjęta w Komisji ds. Rodziny V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy wspólnie odczytywać, jakimi drogami Duch Święty chce prowadzić duszpasterstwo rodzin diecezji tarnowskiej. Doradcy Życia Rodzinnego są szczególną grupą wolontariuszy, którzy posługują w strukturach duszpasterstwa rodzin. Są oni absolwentami Diecezjalnego Studium Rodziny, osobami głębokiej wiary oraz doświadczonymi specjalistami z zakresu naturalnych metod planowania rodziny. Służą pomocą w parafialnych poradniach rodzinnych zarówno narzeczonym jak i małżonkom. Pełna lista poradni rodzinnych, gdzie narzeczeni i małżonkowie mogą szukać pomocy, znajduje się na stronie Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej: http://www.dr.diecezja.tarnow.pl.

Ks. Piotr Cebula
Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej