III pielgrzymka do Św. Józefa

Stowarzyszenie ”Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny” zaprasza na pielgrzymkę do Św. Józefa.

Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę.

To hasło naszej III pielgrzymki do Św. Józefa, patrona naszego stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin.

Jak pisze ewangelista Św. Mateusz, gdy we śnie Józefowi Anioł Pański polecił, aby „nie bój się wziąć do siebie Maryi, Twej Małżonki”, „wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu”, „wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela”, Józef bez słowa sprzeciwu wykonuje te polecenia. Józef wie, że w ten sposób wypełnia wolę Boga. Jak widać z tego biblijnego opisu Bóg stawia mężczyźnie konkretne zadanie do wypełnienia. Bez względu na czas i okoliczności mężczyzna-mąż- ojciec ma być obrońcą dla swej małżonki, dzieci, dla rodziny. Każdy mężczyzna w głębi serca powinien siebie zapytać: Jak wypełniam wolę Boga Ojca? Czy jestem dobrym mężem i ojcem - wzorem do naśladowania jak Św. Józef? Nie ma na tym świecie nic milszego Bogu, od wiernego wypełniania Jego woli. Św. Józef jest tu najlepszym przykładem jak z pokorą i wytrwałością, bez szemrania wypełniać polecenia Boga. Choć czasami tak po ludzku trudno zrozumieć i odczytać wolę naszego Zbawiciela, to warto zaufać i pozwolić się prowadzić Bożej Opatrzności. Skorzystajmy z okazji, by przedstawić swoje sprawy, szczególnie te trudne, Św. Józefowi w Luszowicach. On nie pozostawia nikogo bez swojej pomocy. W roku rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości warto pamiętać, że to właśnie wiara i męstwo naszych Ojców przyniosło wolność Narodowi Polskiemu. Uczestnicząc w sztafecie pokoleń i my wzorem przodków, z dumą winniśmy głosić wiarę w Boga oraz miłość i odpowiedzialność za nasze rodziny.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn z Diecezji Tarnowskiej na wspólną pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP w Parafii Luszowice w dniu 19.03.2018r. oraz do uczestnictwa we Mszy Św. Odpustowej o godzinie 11.00.

Za wstawiennictwem naszego patrona Św. Józefa, umocnieni darami Ducha Świętego chcemy prosić Boga Ojca o wierne wypełnianie Jego woli w naszej ziemskiej wędrówce oraz o dobre przygotowanie do V Synodu Diecezji Tarnowskiej.