Synodalne rekolekcje Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Pierwszy rok V Synodu naszej diecezji poświęcony będzie rodzinie. Jako cała wspólnota Kościoła tarnowskiego pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego będziemy z wiarą poszukiwać dróg wspierania rodzin. Będzie to jednocześnie okazja, aby na nowo obudzić charyzmat różnych wspólnot i stowarzyszeń ukierunkowanych na rodzinę, które działają w naszej diecezji. Rekolekcje dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej przeżywane w dniach 23-25 lutego br. w Gródku n/Dunajcem miały taki właśnie cel. Chcieliśmy odnowić nasze pragnienie służenia rodzinie, tej naturalnej i tej w szerszym jej wymiarze - parafii jako rodzinie rodzin oraz rodzinie Kościoła diecezjalnego. Dlatego te rekolekcje miały nas przygotować do owocnego przeżywania głównego okresu Synodu. Wprowadziły nas one jednocześnie w przeżywanie jubileuszu 25 lecia istnienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Tarnowskiej. Ufamy, że ten czas synodalnej pielgrzymki wiary oraz jubileuszowego dziękczynienia pozwoli nam na nowo podjąć wysiłek ukazania współczesnemu światu piękna sakramentalnego małżeństwa i zdrowej rodziny.

ks. Piotr Cebula
Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin,