Organizacja Pożytku PublicznegoPrzekaż 1% swojego podatku na szlachetny cel.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego uprawnioną do otrzymania 1% podatku dochodowego, wg aktualnego wykazu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. KRS: 0000039250

Czytaj całość »

Aktualności

Spotkanie Zespołu ds. Rodziny Komisji Przygotowawczej V SDT

28.12.2017 w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Rodziny Komisji Przygotowawczej V SDT.
Zespół ten tworzą reprezentanci wspólnot oraz Ruchów i Stowarzyszeń działających w diecezji tarnowskiej na rzecz rodziny.
 
 
Podjęto dyskusję na temat szkicu ewentualnej przyszłej Komisji Rodziny V SDT. Próbowano wspólnie określić jej charakterystykę, zdefiniować cele, nakreślić jej strukturę oraz uporządkować propozycje tematów synodalnych dotyczących rodziny, które napłynęły z całej diecezji. 
 
Decyzją ks. bpa Andrzeja Jeża, pierwszy rok V SDT będzie poświęcony rodzinie. Zespół ds. Rodziny zastanawiał się więc w jaki sposób włączyć wszystkie wspólnoty o charyzmacie rodziny w przeżywanie tego szczególnego czasu. Szczegółowo dyskutowano na temat przyszłorocznego Święta Rodziny w Starym Sączu, które odbędzie się 17.06.2018. W kontekście pierwszego roku Synodu, nabierze ono szczególnego znaczenia dla wszystkich rodzin w diecezji oraz wspólnot służących rodzinie. 
 
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, poczuciu budowaniu "Wspólnoty Wspólnot" oraz pełnym zrozumienia dzieleniu się przemyśleniami i doświadczeniem. Ufamy, że stanie się ono pięknym wprowadzeniem do wspólnego podążania synodalną pielgrzymką wiary w odkrywaniu Ewangelii rodziny.
 
ks. Piotr Cebula