Kobieta w myśli św. Edyty Stein

XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących.

Program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający:

1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

1.056 zł dla osoby w rodzinie.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy:

Zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności.

Jeśli spełniamy wskazane kryteria, otrzymujemy skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

Pomoc żywnościowa w gminie Szczucin przekazywana jest za pośrednictwem w współpracującej z Bankiem Żywności w Krakowie Organizacji Partnerskiej Lokalnej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oddział Szczucin. Pomoc udzielana jest w formie paczek żywnościowych lub posiłków.

WIĘCEJ INFORMACJI W DOKUMENCIE DO POBRANIA »

Rekolekcje Wielkopostne - ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków SRK DT, w dniach 15-17 marca 2019 r. do Centrum Formacyjno –Rekolekcyjnego ARKA w Gródku n/Dunajcem, na rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi ks. dr Robert Dytko - wizytator nauki religii w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej.

Koszt pobytu 150 zł. od osoby

Przedpłaty w kwocie 20 zł proszę wpłacić na konto ARKI

nr konta: Bank PKO S.A. O/Nowy Sącz

z dopiskiem: „Rekolekcje SRK Oddz. …............ (ilość osób)”

Wieczerza Wigilijna w Sali Rycerskiej

„Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Oddział Parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w dniu 20 grudnia 2018 roku – jak co roku -  zorganizował  w Sali Rycerskiej Wieczerzę Wigilijną w prowadzonej przez Oddział - Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Po powitaniu wszystkich biorących udział w Wieczerzy przez Prezesa Oddziału Stowarzyszenia Józefa Stalę, Wychowankowie ze świetlicy rozpoczęli uroczystość pokazem Jasełek o Narodzeniu Pańskim pod kierunkiem Anny Buć i wychowawczyni Anny Mokrzyckiej. Występy dzieci zostały przyjęte gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, wychowawców, rodziców, rodzeństwo oraz członków Stowarzyszenia. Ks. Krzysztof Woźniak zgodnie z katolicką tradycją odczytał Ewangelię św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, poprowadził modlitwę, skierował słowo Boże do zebranych. Po czym łamano się opłatkiem składając sobie życzenia. Podane potrawy wigilijne były tradycyjne a mianowicie: biały barszcz z grzybami, pierogi, ryba z ziemniakami i surówkami, ciasto itp. Rozdano dzieciom bogate paczki świąteczne. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.”