XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

TAK dla samodzielności. TAK dla skuteczności, bo umiem, wiem i pomagam

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej realizuje projekt pod nazwą „TAK dla samodzielności. TAK dla skuteczności, bo umiem, wiem i pomagam – audycje prezentujące codzienne życie oraz niezbędne informacje i porady jak niepełnosprawni mogą odnaleźć się na rynku pracy. Jest to kampania informacyjna z wykorzystaniem lokalnych rozgłośni radiowych”.

Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

Audycje mają za zadanie upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.

Celem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem za sprawą audycji radiowych, podejmujących temat miejsca niepełnosprawności w dzisiejszym świecie.

Audycje trwające 30 minut emitowane są od lipca do listopada w pięciu stacjach radiowych: RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o 15.20, Katolickie Radio Podlasie w każdą niedzielę o 11.10, Radio VIA w Rzeszowie każda sobota 12.15 oraz Radio Doxa Opole każda niedziela godz. 17.00.

Wzorem lat poprzednich bazujemy na pewnych założeniach. W ramach projektu emitujemy 20 audycji radiowych.

W każdym z bloków tematycznych zajmujemy się inną tematyką.

1. Publikacja: „Niepełnosprawni pracują”

Cel: aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. analiza możliwości na rynku pracy, zwrócenie uwagi pracodawców na możliwość zatrudniania osób niepełnosprawnych;

2. Publikacja: „Nasze sprawy”

Cel: zaktywizowanie osób niepełnosprawnych poprzez możliwość współuczestniczenia w poświęconym im projekcie, ukazanie codzienności osób niepełnosprawnych i ich problemów, zainteresowanie osób niepełnosprawnych prowadzonym projektem poprzez ich aktywne włączenie w jego realizację.

3. Publikacja: „Niepełnosprawni codziennie”

Cel: ukazanie codzienności osób niepełnosprawnych, zbliżenie słuchaczy do problemów, z jakimi się zmagają, przekazanie komunikatu, że niepełnosprawni mają podobne troski i zmagają się z podobnymi z problemami

4. Publikacja: "Wiem gdzie szukać, wiem jak działać:

Cel: aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych pod kątem pozyskiwania środków unijnych i podjęcia działań przedsiębiorczych

Zapraszamy do słuchania i dzielenia się opiniami.

RUSZA KOLEJNA EDYCJA STUDIUM RODZINY

Diecezjalne Studium Rodziny jest propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Szczególnie zapraszamy do udziału w Studium małżonków, dla których wspólne zdobywanie wiedzy jest okazją do umacniania sakramentalnej więzi. Wykłady obejmują zagadnienia z psychologii rodziny, prawa kanonicznego, teologii rodziny, pedagogiki, itp. Obejmują także systematyczne wykłady z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Absolwenci Studium otrzymują dyplom nauczyciela metody Rötzera i po otrzymaniu misji mogą podjąć posługę w poradniach rodzinnych jako Doradcy Życia Rodzinnego.

Studium trwa dwa lata. 13 października rozpoczyna się XVII jego edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się w Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w którym także można dokonać zapisu na Studium: 14-631-73-60, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o Diecezjalnym Studium Rodziny https://www.youtube.com/watch?v=NedoH-6R3jg oraz filmu o Doradcach Życia Rodzinnego https://www.youtube.com/watch?v=n3bzOlFpBEc

Piękne Diecezjalne Święto Rodziny

Drodzy Przyjaciele, zaangażowani w Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin

[ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z WYDARZENIA]

Serdecznie dziękuję za obecność na Diecezjalnym Święcie Rodziny wielu z Was. W atmosferze radości budowaliśmy Wspólnotę wpatrujących się w piękno małżeństwa i rodziny. Na tym Święcie po raz pierwszy odtworzono krótkie filmy o Wspólnotach rodzinnych, które działają w naszej diecezji. Proszę zapoznacie się z nimi i przekazuje je dalej, aby informacja o nich rozchodziła się jak najszerzej.
Poniżej przesyłam odpowiednie linki:
Warto także obejrzeć relacje z tej uroczystości:

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Święto Rodziny 16 czerwca 2019.
Po Mszy Świętej tak samo jak w tym roku odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Zapraszamy wiernych w strojach regionalnych lub w jakimś elemencie regionalnym. Niech za rok nikogo z nas nie zabraknie w Starym Sączu.
Warto jeszcze raz wysłuchać homilii Biskupa Andrzeja Jeża, które wygłosił podczas naszego Diecezjalnego Święta Rodziny.

Serdecznie pozdrawiam
ks. Piotr Cebula