Dialog Małżeński i Rodzinny

Duszpasterstwo kobiet zaprasza na spotkanie

Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 24 listopada (w sobotę), w bursie szkolnej dla dziewcząt przy ulicy Rejtana 10.

Wśród wielu postulatów V Synodu, które spływają z diecezji, pojawia się kwestia odnowienia nauk stanowych dla kobiet i mężczyzn. Potrzeba znów w nowy sposób mówić o godności kobiety i mężczyzny, matki i ojca. Wiele z tych postulatów już jest realizowanych poprzez odnowienie w wielu diecezjach Duszpasterstwa Kobiet. Duszpasterstwo Kobiet w diecezji tarnowskiej reaktywuje swoją działalność pod nazwą: „Obdarowana. Spotkania dla Kobiet”. Słowo „Obdarowana” ma podkreślić fakt, że każda kobieta posiada w sobie wielki dar - „godność kobiety”, który otrzymała od Stwórcy.

Celem spotkań będzie pomóc kobiecie odkryć godność kobiety, którą przeżywa w różnym czasie swego życia i realizując różne powołania życiowe. Chcemy więc ukazać kobietę w relacji do Stwórcy, męża, dzieci, członków swojej rodziny, członków wspólnoty zakonnej. Pragniemy wskazać na podstawy budowania relacji. Dlatego Duszpasterstwo Kobiet jest mocno osadzone w Duszpasterstwie Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Spotkania mają pomóc odkryć ten wielki dar kobiecości. Chcemy więc ukazać kobietę, jako istotę pozostającą w relacji do innych osób. Programowym tekstem dla Duszpasterstwa Kobiet, który wyraża te założenia, jest napisany w 1995r. List do Kobiet autorstwa św. Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Tarnowskie "TAK" dla życia

14.10.2018 r. Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Tarnowa. Marsz rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa Władysława Bobowskiego. Następnie w radosnym pochodzie dotarł do parafii Bł. Karoliny. Obecne były rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele wielu miast naszej diecezji…

Dziękujemy Wam wszystkim za liczne przybycie, za powiedzenie Waszą postawą „Tak dla Życia”!

Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Tarnowie

"Serdecznie zapraszamy na kolejny Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, aby głosić Ewangelię rodziny"

XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę